Sieci bezprzewodowe

Sieci bezprzewodowe zyskały dużą popularność w wielu zastosowaniach, zwłaszcza w obszarach produkcji i magazynowania. Użytkownicy w tych segmentach rynku zyskują na wydajności, dzięki użyciu przenośnych terminali i komputerów. Urządzenia te umożliwiają stałą, bieżącą transmisje danych do centralnych systemów przetwarzania. Budowa sieci przewodowej jest zazwyczaj bardzo utrudniona, czasami wręcz niemożliwa ze względów technicznych. W tych przedsiębiorstwach, gdzie możliwości techniczne nie pozwalają na zbudowanie sieci kablowej, doskonale sprawdza się sieć bezprzewodowa.

Firma Netria zajmuje się instalacją sieci bezprzewodowych dla Klientów biznesowych . Nasi specjaliści, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, optymalnie dobiorą Państwu parametry urządzeń radiowych, by maksymalnie wykorzystać możliwości sieci. Netria posiada odpowiedni sprzęt diagnostyczny, dzięki czemu jest w stanie zdiagnozować praktycznie każdą usterkę, a stworzony dla Państwa optymalny system bezprzewodowy definitywnie zakończy problemy z Państwa siecią.

Badanie przeprowadzone przez NOP World, jedną z największych na świecie firm zajmujących się analizą danych rynkowych, wykazało, że zainstalowanie sieci WLAN powoduje zwiększenie produktywności pracowników średnio o 27%. Oznacza to, iż inwestycja w sieci WLAN zwraca się bardzo szybko.

Etapy wdrożenia sieci bezprzewodowej (sieć Wi-Fi):

Analiza potrzeb Klienta – na tym etapie nasi specjaliści analizują potrzeby Państwa firmy. Zapoznają się z konstrukcją magazynów i topografią terenów, na których ma być zainstalowana sieć radiowa.
Przygotowanie projektu, specyfikacji sprzętowej oraz kosztorysu. Na tym etapie nasz zespół przeprowadza pomiary propagacji fal radiowych, by zlokalizować obszary silnie tłumiące oraz rozpraszające sygnał radiowy. Identyfikowane są źródła zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez sieci.
Przedstawienie kilku rozwiązań. Nasi specjaliści przedstawiają Państwu kilka rozwiązań, dokładnie omawiają zalety i wady każdego rozwiązania i wspólnie z Państwem wybierają rozwiązanie optymalne dla firmy. Pod koniec tego etapu otrzymują Państwo plan, który zawiera rozmieszczenia stacji bazowych sieci bezprzewodowej, rodzaje anten, oraz kosztorys całej instalacji.
Wykonanie projektu wraz z pełną dokumentacją powykonawczą . Na tym etapie specjaliści z Netria instalują sieć radiową w siedzibie Klienta. Przygotowują, sprawdzają i konfigurują urządzenia wchodzące w skład instalacji.
Uruchomienie i testowanie sieci. Podczas tego etapu sieć bezprzewodowa jest dokładnie testowana. Jeśli nasz zespół stwierdzi, że wszystko funkcjonuje bezbłędnie, sieć jest oddawana do użytku wraz z dokumentacją i mapą propagacji fal radiowych. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia dla administratorów i innych użytkowników sieci.
Pomoc techniczna i opieka serwisowa. Firma Netria gwarantuje Państwu opiekę serwisowo-gwarancyjną dla zainstalowanych przez nas sieci. Klienci mają możliwość zakupu pakietów serwisowych, które nie tylko w znacznym stopniu pozwolą Państwu zredukować koszty eksploatacji sieci, ale również zapewnią profesjonalny serwis.

Schemat sieci Wi-Fi