Monitoring CCTV IP

pssTelewizja przemysłowa czy też monitoring CCTV IP umożliwia ciągłą i kompleksową obserwację nadzorowanych obiektów z możliwością podglądu przez Internet, dostarczając tym samym znaczącą pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Telewizja przemysłowa pomaga skutecznie wykrywać różnego rodzaju zagrożenia zewnętrzne lub wewnętrzne. Proponowane przez nas projekty i propozycje rozwiązań monitoringu CCTV IP są poprzedzane szczegółową analizą potrzeb i oczekiwań klienta.

Monitoring CCTV IP to najnowszy rodzaj telewizji przemysłowej, dzięki której możemy kontrolować wydarzenia w miejscach na których nam szczególnie zależy. Rejestratory oparte są w pełni na technologii i przetwornikach cyfrowej jakości. Kamery osiągają rozdzielczość Full HD lub mini HD (odpowiednio 1080P i 720P). Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości zestawów monitoringu możemy np. odczytać tablice rejestracyjne czy dokładnie rozpoznać twarz osoby, która popełniła jakieś przekroczenie. Wszystko to możliwe jest oczywiście z dużej odległości. Nasz firma oferuje sprzedaż komponentów oraz montaż monitoringu IP.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że monitoring oparty o kamery HD wysokiej jakości to przyszłość systemów CCTV. Bardzo ważnym czynnikiem jaki również przemawia na korzyść tego typu rozwiązań jest łatwość instalacji, którą można połączyć jednym przewodem UTP.
Wykorzystanie monitoringu CCTV:

 

Monitoring przemysłowy

Nieodłącznym elementem każdej współczesnej fabryki, magazynu czy też centrów logistycznych jest system monitoringu wizyjnego. Ciągły nadzór tego typu obiektów jest niezwykle ważny. Właściciele małych, średnich i dużych firm, którzy zaufali Visacom i zdecydowali się na instalację naszego systemu, cenią sobie jego obecność i wymieniają jego wiele zalet.
Takich jak:

  • Stała kontrola rozładunku i ładunku towarów z i do zakładu.
  • Zminimalizowana do zera kradzież przez nieuczciwych
  • pracowników.
  • Efektywność i zaangażowanie pracowników.
  • Kontrola przestrzegania przepisów BHP i procedur
  • ustalonych przez pracodawcę.
  • Kontrola wstępu na teren zakładu osób nieupoważnionych.

Monitoring szkoły

Coraz więcej placówek oświatowych dotkniętych jest wieloma narastającymi problemami. W miejscu gdzie są dzieci i młodzież bezpieczeństwo jest najważniejsze. Niestety według statystyk coraz częściej takich incydentów jak kradzieży, pobicia, zastraszania czy wyłudzeń jest więcej. Innym problemem z którym borykają się szkoły to handel narkotykami.

Dyrektorzy szkół którzy zdecydowali się wprowadzić w obieg system monitoringu, zaliczają tą inwestycje do jednych z najbardziej udanych i trafnych. Efektem działania systemu jest gwarancja bezpiecznej szkoły. W szkołach gdzie istnieje monitoring CCTV została wyeliminowana całkowicie agresja i przemoc. Zauważono również wzrost zaangażowania uczniów co przekłada się na lepsze wyniki w nauce.

Monitoring biura

Współcześnie każde nowoczesne biuro wyposażone jest w zainstalowany i w pełni skonfigurowany system monitoringu wizyjnego. Jego implementacja niesie ze sobą szereg korzyści dla właściciela oraz jego pracowników.
Kilka z wielu zalet jakie należy wymienić to:
Wykluczenie obecności osób innych niż pracownicy bądź też umówieni goście.
Ochrona poufnych dokumentów firmy.
Eliminacja kradzieży wewnętrznej.
Dostęp właściciela, prezesa, managera do zdalnego podglądu przez Internet.
Mobilizuje personel do zaangażowania w pracy.

Monitoring miejski

System monitoringu miejskiego jest narzędziem służącym głównie do rozstrzygania spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi oraz w zabezpieczaniu imprez sportowych, kulturowych przez Policję i Straż Miejską.

W strefach zasięgu monitoringu następuje radykalne zmniejszenie napadów, kradzieży, niszczenia mienia oraz wzrasta przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

CCTV monitoringu miejskiego w sieciach IP to podstawowa technologia nowoczesnego monitoringu miejskiego. Jednym z podstawowych warunków koniecznych dla zaistnienia tych zmian jest sprzężenie monitoringu z działaniem służb interwencyjnych.

Poprzez prawidłową instalację i konfigurację czas reakcji interwencji jest błyskawiczny.

Monitring sklepu

Idealnym miejscem pracy dla złodziei i oszustów są właśnie sklepy pozbawione fundamentu do prawidłowego funkcjonowania sklepu, a mianowicie systemu monitoringu. Bez odpowiedniego zabezpieczenia i ochrony towarów szkielet funkcjonowania obiektów handlowych może zostać poważnie zachwiany. Nie ma możliwości, aby główny brygadzista, manager czy magazynier był jednocześnie na dziale sklepowym, pokoju socjalnym i magazynie. Idealne rozwiązanie tego problemu to system monitoringu wizyjnego. Właściciele sklepów, którzy skorzystali z tego typu usług wymieniają ogromną liczbę zalet.
Do najważniejszych należą:
Skuteczne odstraszanie złodziei.
Zgodność utargów ze sprzedażą, oraz ilościowa dostawa.
Kontrola czasu pracy – w zwyżka sprzedaży.
Wzrost zaangażowania pracowników.

Monitoring domu

Obserwacja tego co dzieje się wokół domu jest ważne i może oszczędzić Ci wiele nerwów. Nagraj wszystko co ważne: kiedy odbywa się wywóz śmieci, czy listonosz dostarczył listy, kto niszczy Ci elewację.. Zmień domysły na całkowita pewność. Zestawy Włącz i Monitoruj to prosty i skuteczny sposób na monitoring Twojego domu.

Instalacje wykonujemy w Bydgoszczy, Nakło nad Notecią, Wyrzysk, Osiek nad Notecią, Sadki, Czersk, Chojnice, Świecie, Czarna Woda, Starogard Gdański, Piła, Łobżenica, Więcbork, Tuchola